Marta Baraniak-Wiśniewska

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, coach,
trener, doradca biznesowy.

 

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz nastolatków, par i rodzin. Prowadzę konsultacje dla rodziców i warsztaty umiejętności wychowawczych.

 

Jestem psychologiem – absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii. Obecnie kończę czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które spełnia wymogi certyfikacyjne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję w nurcie psychodynamicznym, pod stałą superwizją superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam również Studium Psychoterapii Rodzin oraz jestem w trakcie szkolenia w Studium Psychoterapii Par przy Laboratorium Psychoedukacji.

 

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym w Tworkach, Szpitalu Nowowiejskim na oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży, Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

 

Posiadam również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach w obszarze Human Resources w organizacjach biznesowych, gdzie głównie zajmowałam się rozwojem ludzi. Prowadzę coaching oraz warsztaty dla menedżerów.

 

W pracy psychoterapeutycznej z pacjentami koncentruję się na uczuciach, które pozwalają dotrzeć do źródła problemu oraz normowaniu lęku. Uczucia są wyrazem naszych pierwotnych pragnień i motywacji, to nasz wewnętrzny kompas, który wskazuje, dokąd chcemy podążać. Ulgę w cierpieniu przynosi nawiązanie kontaktu z samym sobą. Poprzez większą obecność w bieżącej rzeczywistości, człowiek lepiej radzi sobie z otaczającymi go światem. Wszystko to staje się możliwe dzięki relacji terapeutycznej, którą terapeuta tworzy wraz z pacjentem wokół wspólnego celu.

 

Pracuję z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego, będącymi w trudnej sytuacji życiowej, zajmuję się: zaburzeniami nastroju, depresją, lękami, nerwicami, fobiami, zaburzeniami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach z innymi, psychoedukacją.

 

Prywatnie jestem mężatką i mamą trójki dzieci.